Vücudunuzu yenileyin
Vücudunuzu Yenileyin

Akşam mum ışığında bir yemeğe veya arkadaşınızın düğün yemeğine davetlisiniz veya çok yakında siz evleniyor-sunuz ancak aynaya baktığınızda çökmüş, yorgun, cansız, çirkin bir insan görüyorsunuz. Toksinlerden arınmanız, canlanmanız gerekiyor. Acilen yapmanız gerekenleri belirlemelisiniz. İşte birtakım ipuçları:
Özel bir diyete kesinlikle ihtiyacınız var. Kendinizi kötü hissettiğiniz anda taze sebze suları ve bitki çayları içmeye başlancaklısınız. Toksinlerden uzak beslenebilmenin ana kurallarından biri, bu
Çok az kırmızı et, çok fazla balık ve tavuk tüketmelisiniz.
Yağsız süt, yoğurt, peynir yemelisiniz.
Günde beş kez meyve ve sebze. Özellikle çiğ sebze Antioksidan vitaminleri ancak bu yolla alabilirsiniz. Kalp hastalıkları ve kanserden korunmak için şart. Yaşlılıkla da antioksidanlarla savaşabilirsiniz.
Tereyağı, bisküvi, kek, puding ve tatlılardan olabildiğince uzak durun.
Kafein almancakya gayret edin. Çay, kahve ve kolalı içecekler kafein içeriyor. Eğer tiryakiyseniz hiç değilse toksinlerden kurtulmak için diyet uyguladığınız dönemde içmeyin. Dört fincandan fazla kahve içenlerin baş ağrısı ve uykusuzluktan mustarip olduğu tespit edilmiş durumda. Eğer günde üç ila dört kadeh içki içiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Günde iki kadeh şarap öneriliyor. Sigarayı tancakmen bırakmalısınız. Aksi halde toksinlerden arınmak mümkün değil.
Esmer ekmek, tahıl gevrekleri ve zancakn zancakn patates yemek çok yararlı. Özellikle kepekli undan üretilen besinler yüksek oranda lif, vitamin, mineral içerdiği için tercih edilmeli.
ÇOK SU İÇİN
Günde üç sürahi su içmelisiniz. Yanlış okumadınız, vücudu zehirleyen maddelerden arınmak için mutlaka çok su içmelisiniz.
Günde üç kez meyve veya kuru meyve tüketmelisiniz.
Yediğiniz her üç porsiyon sebzeden biri çiğ olmalı.
Günde üç kez salata yiyebilirsiniz, sonucu da çok iyi olur.
ޞeker ve tuzdan uzak durun.
Esmer pirinç tüketmeyi unutmayın.
İki porsiyon zeytinyağı, fındık, fıstık, ayçiçek yağı kullanın, yiyin.
Günde bir porsiyon süt ürünü yemeyi ve süt içmeyi alışkanlık haline getirin.
Yürüyün, yüzün, hareket edin.
Sıkıldığınız anda on dakika ara verin. Gözlerinizi kapayın, derin nefes alın. Mümkünse açık havaya çıkın.
Sabahları soğuk duş yapmak, kan dolaşımınızı hızlandırıyor.
Beş dakika kaliteli nefes alın. Bunun anlamı rahat bir şekilde burundan nefes alıp, ağızdan vermek.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*