Tansiyona bitkisel çözüm
Tansiyona Bitkisel Çözüm

TANSİYONU DÜŞžÜRMEK İÇİN : 1 Kase yoğurdun içine tarçın eklenip karıştırılır ve yenir.
* Fazla kilolardan kurtulmak en iyi tedavileden birisidir.
* Yavaş yavaş ip atlar şekilde hareketler yürüyüşler ve koşar gibi hareketler Gerilme hareketleri tansiyon hastaları için iyi gelir.
ޞEKER VE TANSİYON HASTALARI İÇİN : Dr Elmira nalın önermiş olduğu bitkisel çay tarifimiz İlaçların etkisi azalttığı gibi şeker ve tansiyon hastaları için halsizliği giderip stresi alır.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 tutam civan perçemi
* 1 tutam papatya
* 1 bardak ılık su
HAZIRLANIޞI VE KULLANIM ޞEKLİ : Akşamdan Papatya ve civanperçemini ılık suyun içine atın. Sabah aç karnına için. Aynı işlemi akşam da tekrarlayın. ޞeker ve ytansiyon hastalığından kaynaklanan halsizliği alır. İlaçların etkisini hafifletir. Hormonları düzenleyerek stresi alır.
TANSİYON İÇİN ޞİFALI BİTKİLER
Armut: Dancakrların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar. Bu özelliğiyle iyi bir yüksek tansiyon ilacıdır.
Böğürtlen: Tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır. Greyfurt yüksek tansiyona iyi gelir.
Frenk üzümü: Maydanoz, sarmısak ve limon tansiyona iyi gelir. Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkilidir.
Frenk maydonuzu: Tansiyon düşürmeye etkilidir. İçinde insana baygınlı hissi veren bir madde vardır.
Kedi otu: Tansiyon düşürücüdür.
Kekik: Geçici olarak yükselen tansiyonu düşürür.
Limon: İyi bir tansiyon düşürücüdür.
Sarımsak: Tansiyonu düşürür.
Tansiyon için şifalı pek çok bitki bilinir. Bu makalede sizlere tansiyon için şifalı olarak bilinen bitkiler hakkında bilgiler sunmaktayız;İşte tansiyon için şifalı bitkiler ; Tansiyon hastalarının en fazla tüketmesi gereken meyve ve sebzenin çilek ve ıspanak olduğu bildirildi. Sinsice gelişen tansiyon konusunda bilinçlenmenin hastalığı önlemede etkili olacağı kaydedildi. Tansiyonun sessiz ve derinden geliştiğini ve tespit etmenin çoğu zancakn güç olduğunu belirten uzmanlar, tansiyonu önlemede beslenme alışkanlıklarının oldukça önemli olduğunu söylediler. Anne annelerimiz ve büyükbabalarımızın tıbbi bilgileriyle günümüzdeki tıbbi tavsiyeleri birleştirerek iyi neticeler alınabileceğini kaydeden uzmanlar şunları söyledi:
KALBE, GÖZE, BÖBREĞE
“Çilek ve ıspanağın tansiyona iyi geldiğini biri söylese inanmazsınız. Aslında körpe ve bol sulu çilekler insanın dolaşım sistemini temizliyor. Böbrek, idrar yolları ve bağırsak sorunları için birebir. Çilekte yüksek oranda C vitamini bulunduğu için yüksek tansiyon ve kolesterolü düşürür. Yalnız şeker hastaları dikkat etmesi gerekir uyarısında bulundular.
EN KUVVETLİ ANTİ SEBZE
Ispanağın da tansiyona karşı kuvvetli anti sebze olduğuna işaret eden uzmanlar, “Ispanak kalp hastalıklarına, felce, yaşlılığın getirdiği göz hastalıklarına, kansere, ruhi dengesizliklere ve yaşlılık lekelerine etkilidir dedi.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*