Sinameki faydaları
Sinameki Faydaları

Sinameki Bitkisi: Sıcak bölgelerde yetişen sarıçiçekli, bir metreye kadar boylanabilen, çalı şeklinde bir bitkidir.
Sinamekinin Faydaları: Bağırsaklardan su emilimini engelleyerek sulu ve yumuşak dışkılancakyı sağlayan, çok etkili bir müshil olan sinameki idrar söktürür ve kabızlığı giderir. Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Dancakrları açar. Sinirleri gevşetici özelliği ile sakinleştirir ve ağrıları hafifletir.
Sinameki Nasıl Kullanılır? Yaprakları kaynatılıp çay gibi içilir. Sinameki çayı kabızlıkta kullanılır. Sirke ile kaynatılıp saç derisine sürülürse dökülmesini önler. Bu karışım egzancak ve yaralara karşı da faydalıdır.
Sinamekiyi uzun süre kullanmak bağımlılık ve bağırsaklarda tahriş yapabilir. Ayrıca, fazla miktarda kullanmak da zararlıdır. Bağırsakların çalışmasını hızlandırdığı için ilaçların emilmesini azaltabilir, bu nedenle ilaç kullananların sinameki kullanmancakları tavsiye edilir. Zayıflancakk ancakcıyla da kesinlikle kullanılmancaklıdır. Rahim kaslarının kasılmasına ve bu nedenle düşüğe sebep olabileceğinden hamilelikte sinameki kullanılmancaklıdır.
Hızlı Saç Uzatma Formülü, Sinameki Kürü
Hızlı saç uzancak formülü olarak bilinen sinameki kürü, saç uzatma yöntemleri arasında neredeyse hepinizin bildiği ve mükemmel sonuç aldığı bir kür. Fakat bilmeyen ziyaretçilerimiz için sık sık bahsi geçen bu kürü, blog arşivine almakta fayda var diye düşünüyorum.
Ayrıca, ilave önerilerim olacak.
Hazırlanışı :
1 çay bardağı su ile yaklaşık 1 tatlı kaşığı sinameki 1 dakika kadar kaynatıp süzülüyor.
Yeterince ılık hale geldiğinde içerisine 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı ve 1 ampul bemiks vitamin ekleniyor. ޞahsi önerim evigen ve bepanthene ampullerden de birer tane ilave etmeniz. Böylece aynı anda evigen ile saçınızın e vitamini ihtiyacını karşılayabilir, yenileme ve onarma görevlerini üstlenen bepanthene ile saçınızın yapısını sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Bu karışımı sürekli çalkalayarak önce saç diplerine uygulayıp masaj yapılmalı. Kalanı saç boylarına uygulanmalı.
Tüm bitki çaylarında olduğu gibi sinameki ile hazırlayıp zenginleştireceğiniz bu çayı da her uygulancak öncesinde yeniden hazırlancaknız gerekmekte, birkaç seferlik hazırlanıp bekletilemez.
b vitamini olan bemiks ampulün kokusu biraz ağırdır ancak bu daha çok yaz mevsiminde sorun olur. Havaların soğuması ile beraber koku da azalacaktır. Yine de rahatsız olursanız saçlarınızı yıkayıp fazla suyunu havlu ile aldıktan sonra, 1 bardak kadar suya birkaç damla lavanta yağı ekleyerek hazırlayacağınız son durulancak suyu ile saçlarınızı yeniden yıkayıp diplere masaj yapabilirsiniz. Saçınızda kalan bu lavantalı su saçlarınızdaki vitamin kokusunu alacaktır.
Lavanta yağı yerine lavantanın kendisiyle bir durulancak suyu hazırlancakk isterseniz uygulancak şeklini saç bakımında lavanta başlıklı yazımda bulabilirsiniz.
Sinameki kürünü özellikle ay büyürken kullanmanızı öneriyorum. Uygulancakk için ilk tercihiniz yağ veya protein-meyve günleri olmalı. Eğer kaçırdıysanız mineral günlerin de uygulayabilirsiniz.
Hızlı saç uzatmaktaki hüneri kanıtlanmış olan bu kürü uyguluyor ve sonuç alamıyorsanız mutlaka kan değerlerinize baktırmanızı öneriyorum. Muhtemelen demir vb. Bir mineral eksikliğiniz vardır. Bu problemi aştıktan sonra sorunsuz bir şekilde sinameki küründen sonuç alabilirsiniz.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*