Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?
Lazer Epilasyon

Son zamanlarda İstenmeyen kıllardan kurtulmak için günümüzün teknolojisi Lazer epilasyon tercih edilmektedir. Bundan dolayı alexandrite lazer , diode lazer, ve Nd-YAG lazer ve IPL lazerleri kullanılmaktadır. Aşağıda Son zamanlarda en çok kullanılan ve tercih edilen Epilasyonda kullanılan Lazerlerle ilgili Bilgi verilmektedir..

Lazer ve ışınlı cihazlar kıl köküne etki etmektedir. Burada gaye, kıl köküne ısı verip kıl kökünde kalıcı hasar-bozulmaya sebep olup kıl kökünün çalışmasına son vermektir. Bu işlemi yaparken de kıl kökü etrafında bulunan dokuya hiç bir zarar vermemektir. Lazer Teknolojisi derinin altından bulunan kıl köküne dalgalar verilerek bu dalgaların burada yani kıl kökünde ısıya dönüşmesini sağlamaktadır. Burada kıl kökünde bulunan pigmentler bu ısıyı emer . Emilen bu ısı kıl kökünde hasara neden olurken etrafında kı dokuların da zarar gosrmesını engeller.Bu ısı Karşısında tahrip olan kıl kökü görevini yerine getiremez ve o bölgede ki kıllar tamamen yok olur.

Lazer Epilasyon uygulaması sonucunda Yakılan kılların bazıları hemen dökülerken bazıları birkaç güne yayılabilir.Eger kıl kökü zarar görmüşse o kıl mutlaka bir gün dökülür. Bu Lazer teknolojisi sayesinde kıl köklerine tek tek ısı vermek yerine ortaya verilen ısıyı kıl kökleri kendileri emerek uygulamada kolaylık sağlamaktadır.Bu özelliği sayesinde geniş bölgelerde bile Hızlı sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Yeni teknoloji ile gelen Lazerlere eklenen soğutma sistemi sayesinde uygulama sırasında anestezi gerektirmeden agrısız bir şekilde lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Meme uçları, Dudaklar, ve Bikini bölgeleri gibi hassas bölgelere dahi kolaylıkla lazerli epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylere karşı hızlı, uygulaması kolay ve kesin sonuç veren bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir ?

Lazer Epilasyon ile kılllardan kolay hızlı ve acısız bir şekilde kurtulabiliriz..
Lazer epilasyon Vucuttaki Her bölgeye uygulanabilir. Traş olmak, tüy dökücü kremler,Ağda ve benzeri uygulamalar yüzelsel olarak kılları aldıkları için kısa bir süre sonrasında bu bölgelerde tekrar kıllanmalar olmaktadır. Ancak Lazer epilasyon ise kıl kökleri tahrip oldugu için o bölgede yeni bir kıl kökü oluşmadıgı surece kıllanma olmaz.

Lazer epilasyonun zararları nelerdir?

Kısa süreli olarakderide kızarıklık ve kıl köklerinde ödem oluşabilir. Genel olarak bu yan etkiler en fazla 1-2 gün sürmektedir. Bunun dışında uygulamada hata yapılmadığı surece başka bir yan etkisi yoktur.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır? Başarı oranı nedir?

Lazer epilasyon sonrasında kıllar %60 ile %90 arasında yok olur kalan tüylerde incelir ve renkleri açılır. Kılların tamamen yok olması olası değildir.
Sonuçlar Epilasyon uygulamasından sonraki 6 ay içinde değerlendirilmelidir.
Lazer epilasyon genellikle kalıcıdır. Ten renginize ve kıl yapınıza bağlı olarak 4-12 seans sonrasında kıllarda yüzde Doksan azalma olacaktır. Kalan kıllarda gecen zaman içinde zayıflayarak dökülecektir.

Lazer Epilasyon öncesi hazırlık için neler Yapılabilir?

-Tedaviden önceki haftalarda kıl köküne zarar verebilecek olan ağda veya   cımbız gibi yöntemleri kullanmaktan kaçının.
-Tedavi öncesi bronzlaşmaktan uzak durun. Normal ten rengine sahip olmaya çalışın
-Lazer epilasyon yapılacak olan bölgeye makyaj ve türevi kimyasal malzemeler sürmeyin.
-Tedaviye gitmeden önce bir traş makinesi veya jiletle epilasyon yapılacak olan bölgede ki kılları kesin-kısaltın.

Lazer Epilasyondan Sonrasında yapılması gerekenler?

-Lazer sonrası kızarıklıklar ve ödemler oluşabilir. Bunlar kısa sonra düzelecektir bu yüzden endişe etmeyin. Kızaran ve tahriş olan alana Nemlendirici krem sürebilirsiniz.
-Tedavi sonrası güneşten uzak durun. Güneşe cıkmanız gerekıyorsa da Güneş kremi kullanın. ( Lazer yapılan bölge için )
-Tedavi sonrasında çıkan tüyleri bir jiletle veya makine gibi kıl köküne zarar vermeyen cihazlarla alabilirsiniz.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*