Hemoroide bitkisel tedavi
Hemoroide Bitkisel Tedavi

BİTKİSEL HEMOROİT TEDAVİLERİ :
– Patlıcan sapı;Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir.
-At kestanesi;Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden önce bir çay kaşığı yutulur.Kanayan basurda kanancakyı azaltır.
-Çemen yağı;25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır.Suyun tancakmı buharlaştığında kalan yağ süzülür.Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.
-Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar.
-Ezilerek un haline getirilen kara kavak tomurcukları zeytinyağı ile merhem haline getirilip basur memelerine sürülmesi şişlik ve ağrının çabuk geçmesini sağlar.
– Ihlamur,keten tohumu,meyan kökü ve ceviz yaprağının beraber öğütülüp balla macun yapılıp yemeklerden 1 saat önce 1″²er şeker kaşığı yenilmesi şikayetleri geçirir.
İnternetten araştırdığım kadarıyla yüzlerce bitkisel tablet ve kapsüller var nerdeyse hepsinin ortak özelliği tancakmen şarlatan zihniyetle sölyelenen “%100 etkili,kesin sonuç,en etkili formül,en iyisi bizimki,3 adımda kurtulun,üç günde tedavi” gibi ipe sapa gelmez iddialarla doluydu.Yine görebildiğim kadarıyla bu işe bilimsel yaklaşmış ve bilimsel yayınları eklemiş,tüketiciyi aldatmaya yönelik cümleler yazılmancakış tek ürün ceravita kapsüldür.Bitkisel tedavi kullanmayı düşünüyorsanız ceravita kapsülü araştırmadan karar vermemelisiniz.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*