Diş tedavisinde çörek otu
Diş Tedavisinde Çörek Otu

Çörek otu yağı, başta dişte kemik erimesi, dökülme gibi tedavisi zor bir çok soruna, ağızda yara ve dudakta uçuklara iyi geliyor.
Almanyanın başkenti Berlinde diş hekimliği kliniği bulunan, yaptığı çalışmalarla Belçika ve Kırgızistandaki üniversitelerden fahri doktorluk unvanları alan Dr. İsmail Özkanlı, uzmanlığının implant cerrahi üzerine olduğunu, 2004den bu yana da araştırmalarını her derde deva olan çörek otu yağı üzerine yoğunlaştırdığını söyledi.
Dişte kemik erimesi ve dişlerin dökülmesinin Almanyada her iki kişiden birinde görüldüğünü ifade eden Özkanlı, şöyle devam etti:
Türkiyede de benzeri bir durum olduğunu tahmin ediyorum. Bu sorunların çözümü için çalışma yaparken çörek otu yağı dikkatimi çekti. Tıpta değişik hastalıklar üzerine çörek otu yağıyla ilgili çok sayıda araştırma var. Ancak, ağız ve diş sağlığı üzerine araştırma yok. Almanya ve Türkiyeden temin ettiğim çörek otu yağı ile diş sorunlarına şifa bulmaya çalıştım. Bu alandaki uzmanlardan da yardım aldım. Yaklaşık 1,5 yıl süren araştırmalar sonucu elde ettiğimiz ürünlerle tedavide büyük başarı sağlandı.
Özkanlı, çörek otu yağının, başta dişte kemik erimesi ve dökülme olmak üzere tedavisi zor birçok soruna, ağızda yara ve dudakta uçuklara şifa verdiğini söyledi.
Özkanlı, Mısır ve Almanyada çörek otu yağını kapsül olarak üreterek, satışa sunduklarını ifade ederek, Çörek otunun üç ayrı cinsi bulunuyor. Bunlardan Türkiyede yetişen ;Nigella Dancakssinanın bağırsak rahatsızlıklarına, Mısırda ve Afrika ülkelerinde yetişen ;Nigelazativa türlerinin de bakterilere, mantarlara ve virüslere karşı etkili olduğu biliniyor. Ürünlerimizi yakın zancaknda Türkiyede de piyasaya süreceğiz diye konuştu.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*