DOLAR: 5.79 TL
EURO: 6.71 TL
film izle porno

At kestanesi aesculus at kestanesi faydaları

3 yıl önce
294 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

At Kestanesi Aesculus At Kestanesi Faydaları

        At kestanesi pek çok insanın da günlük yaşamında kolaylıkla görebileceği bir bitki türüdür. Ağaç olarak yetişen ve genelde süs bitkisi olarak ekilen bu bitki türünün meyveleri dikenli bir zırh içinde bulunmaktadır. İçindeki özüt ve yaprakları kullanılarak elde edilen pek çok mamul de kozmetik, alternatif tıp için kullanılabilmektedir. ޞifalı bitkiler arasında en çok bilinen bitki çeşidi olarak da karşımıza çıkan at kestanesi dancakrların daralmasına yardımcı olması nedeni ile özellikle gençleştirici olarak üretilmektedir. Daha çok kozmetik markalarının krem mamullerinde yer verilen bu bitki türü ciddin canlanması ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılmaktadır. Ancak kozmetik alanının dışında da at kestanesinin tıbbi yararları bulunmaktadır.

        At Kestanesinin Faydaları

– Cilt için son derece faydalı bir bitkidir. Cilt lekeleri, sivilceler, kırışıklıklar için üretilen krem ve bakım ürünleri bulunmaktadır. Hatta botox etkisinin bulunduğu da bilinmektedir.
– Bacaklarda oluşan varisler için önemli derece etkiye sahiptir.
– Ağrıların azalması, kan dolaşımın daha düzenli hale gelmesi için olumlu etkiye sahiptir.
– Dancakr esnekliğini arttırması nedeni ile basur tedavilerinde kullanılabilmektedir.
– Ciltteki genişlemiş gözeneklerin daralmasına yardımcı olur.
– Özellikle varis sorunlarında olumlu etkiye sahiptir.
– Basur gibi hastalıklarda olumlu etkiye sahiptir.
– İshal, nezle, nefes darlığı gibi hastalıklar için iyi gelebilmektedir.
– Hazımsızlık sorunları için iyi gelebilmektedir.
– Soğuk algınlığı, ateş yükselmesi durumunda etkili bir ilaç olarak kullanılabilmektedir.

        At kestanesi içinde B1, C ve K vitaminleri bulunmaktadır. Bu nedenle de farklı hastalıklar için koruyucu olabilmektedir. Kullanım şekilleri farklılık gösteren at kestanesinin hem içindeki çekirdekler hem kabuğu hem de kestanesi farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Kozmetik ürünler başta olmak üzere merhem veya krem olarak sunulan ürünlerin içinde de bulunmaktadır. Bunun yanında at kestanesi çayı yapmak için kullanılan kabuk kısmının soğuk algınlığı gibi hastalıklar için olumlu etkileri bulunmaktadır.
         Bitkisel tedavi metodu olarak kullanılabilmesinin dışında at kestanesi ham tohum, çiçek ve dal kabukları itibari ile zehirli bir bitkidir. Bu nedenle bu bitkiden faydalanılmak istenildiğinde sunulan ürünleri kontrol etmek daha iyi bir çözüm olabilir. Bunun dışında aşırı doz alımlarında kaşıntı ve bulantı gibi sorunlar da yaşanabilmektedir.

At kestanesi aesculus at kestanesi faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Bu site Turhost Web Hosting sistemini Kullanmaktadır.
Yukarı Çık
saglık saglık